FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» disk i takınca algılamıyor yardım lütfen
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:10 pm tarafından tunasim

» Nintendo Wii Sadece 349 TL
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:08 pm tarafından tunasim

» Wİİ Yİ KIRDIRINCA KORSAN OYUNLAR AÇILIYORMU
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:05 pm tarafından tunasim

» OYUN HATASI
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 12:24 pm tarafından CrAzY BULL

» Nintendo Wii usb algılamama sorunu lütfen yardım
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyPtsi Ara. 19, 2011 9:54 pm tarafından denizkaradag

» ilk defa Wii alıyorum..
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyÇarş. Ara. 14, 2011 8:57 pm tarafından onurdoyuran

» MARIO KART PAK OYUNU İLE TAKAS ve NTSC BATMAN LEGO AÇILMAMIŞ SIFIR
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyPtsi Haz. 20, 2011 8:44 am tarafından hak_an

» bilgi ve yardımlarınıza ıhtıyacım var...
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyPtsi Mayıs 30, 2011 4:07 pm tarafından titi8686

» Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking)
Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] EmptyC.tesi Nis. 23, 2011 8:18 pm tarafından romedon

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 53 kişi Paz Ocak 16, 2011 12:40 am tarihinde online oldu.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nintendo Wii Sadece 349 TL

Ptsi Ara. 12, 2011 12:40 am tarafından batuhan139

Arkadaşlar Nintendo Wii Fiyatı Bilyoner shop ta 349 TL ye düşmüş! Baya iyi fiyat 14 Aralık a kadar devam edio kampanya stoklar sınırlıymıs kaçırmayın bu indirimi

bilyonershop.com/BilyonerShop/Mainpage.aspx

Yorum: 1

MARIO KART PAK OYUNU İLE TAKAS ve NTSC BATMAN LEGO AÇILMAMIŞ SIFIR

Ptsi Haz. 20, 2011 8:44 am tarafından hak_an

ELİMDE MARIO KART PAK OYUNU VAR 2 GÜNLÜK Wİİ ALIRKEN BU PAKETİ ALDIM FAKAT HİÇ SEVMEDİM
BAŞKA BİR Wİİ OYUNU İLE TAKAS DÜŞÜNÜYORUM (futbol oyunları ve Wİİ RESORT hariç)
ÖZELLİKLE Wİİ FİT TERCİH SEBEBİMDİR.
BİRDE ELİMDE YANLIŞ SİPARİŞ EDİP HİÇ AÇILMAMIŞ LEGO BATMAN NTSC OYUNU VAR
TAKAS TEKLİFLERİNİZİ
05325440252 DEN iletebilirsiniz hepinize hayırlım forumlar dilerim.

Yorum: 0

Wii(softmodlu)+2remote-2nunchuck+zapper+320gb hdd ve 100den fazla oyun.

C.tesi Ocak 29, 2011 12:31 pm tarafından bechansirlar

arkadaşlar wii de herhangi bi problem yok korsan oyunlar çalışabiliyor softmod sayesinde zaten wiisports cdside mevcut. harici hard diskte 120-130 tane oyun olması gerekiyor yanılmıyorsam. ekstradan 1 remote ve 1 nunchuck ve Wii zapper hediyemdir kendi makinemdir kesinlikle bu işin ticaretini yapan kişilerden değilim. istanbul içi elden teslim ya da ptt ile kapıda ödemeli …

Satılık Orjinal SUPER MARIO ALL-STARS 25TH ANNIVERSARY WII

Çarş. Ocak 12, 2011 4:52 pm tarafından ShankaFB

Sıfır,jelatini açılmamış kutusunda, Wii Süper Mario All-Stars 25th Anniversary Edition.

Fiyat : 70 TL

http://mario25th.nintendo.com/Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] Europe_Super_Mario_AllStars_25th

Hong Kong Da Nintendo Wii Ne Kadar?

Ptsi Eyl. 27, 2010 6:07 pm tarafından ozun98

Hong Kong Da Nintendo Wii Ne Kadar? Hong Kong dan Alıcamda Szce Nekadardır? Very Happy Very Happy

Satılık Wii+Sports+Fit+Fit Board tüm aksesuvarlarıyla 800 tL.

Paz Ağus. 08, 2010 6:48 pm tarafından pbuyukkara

Çok az kullanılmış NİNTENDO Wİİ + Wii Sports + Wii Fit + Wii Fit Board + 2 adet Nunchuck + 2 adet Wii remote (kumanda) + 2 adet orjinal oyun
Konsol, Cd'ler, board (wii fit tahtası), kumandalar gayet iyi durumdadır, ürün çok az kullanılmıştır.
Kumandalar yeni pille gönderilecektir.
Orjinal Kutusunda, kullanma kılavuzu ve orjinal kitapçıklarıyla beraber. Wii konsol ve fit board …

satılık çift kollu nunchuclı çipli 50 ye kadar oyunuyla wii

Perş. Tem. 01, 2010 10:49 am tarafından liberta09

temiz nintendo wii 50ye kadar oyunuyla anlayamadığım için satıyorum versiyonu 4.3e dir çip takılıdır yalnızca programlarla hacklenmesi gerekiyor ben anlamıyorum o yüzden satıyorum isteyene kutusuyla beraber göndereceğim ptt kargo ile karşı ödemeli gönderebilirim fiyatı 600 tl sondur tel:0544 260 0644

satılık çok temiz pal wii

Salı Tem. 21, 2009 3:39 pm tarafından Sheva24

Arkadaşlar elimde çok az kullanılmış sıfır gibi pal wii var.bulunduğum yer(batman) dolayısıyla çip taktıramadım wii sporttan başka oyunum yok zaten bu yüzden çok çok az kullandım.kutu içeriği sıfır wii ile aynıdır.yeni çıkan softmod sayesinde para vermeden kopya oyun çalıştırabilirsiniz ben uğraşmak istemediğim için satıyorum.kutuda öylece duruyor.hiçbir …

PES2008 ile oyun değştirmek isteyen var mı?

Cuma Ara. 26, 2008 8:59 am tarafından hkknn

Elimde PES2008 var. Elinde PES2008 ile değiştirecek oyunu olan var mıdır?

Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)]

4 posters

Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] Empty Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)]

Mesaj  cinarmizrak Salı Ocak 05, 2010 2:27 pm

Bütün nintendo dostlarına merhaba,

Önceden bahsettiğimiz ve maalesef çok eskide kalan twilight hack yönteminden itibaren oluşan gelişmeleri sizlerle paylaşmak ve yeni yöntemler hakkında buradan uzun (baya uzun) bir aradan sonra bilgi vermeye devam ediyoruz.

Öncelikle aradaki gelişmelerden genel olarak bahsedelim;

Nintendo twilight hack hakkında kendi önlemlerini aldı ve 4.0 versiyondan sonrası için twilight hacking imkansız hale geldi. Bu aşamada bize bir iyilikleri dokundu ki bu da 2 gb'ın üstündeki sd kartları daha önceden okuyamayan Wii'miz artık 32 GB'a kadar (32 GB dahil) bütün sd kartları okuyabilir hale geldi Smile. Bu sırada eli boş durmayan hacker abilerimiz (kardeşlerimiz) bizim için "bannerbomb" teknolojisini Wink geliştirdiler. Nedir "bannerbomb"? Comex nickini kullananan bir wii dostu SD Kartların içindeki ev yapımı (homebrew) programları çalıştırabilen bir kod yayınladı. Bu kod sayesinde wii'mizi kırmamıza faydası dokunabilecek programımızı 4.1 ve öncesi versiyonlar için veri yönetimi (data management) bölümünden 4.2 versiyon için ise direk sd kart menüsünden çalıştırabiliyoruz (many thanks to Comex).

Burda bir parantez açmak istiyorum, v4.2 wii'leri kırmak için mevcut 3 tane yöntem var, bunlar bannerbomb v2, indy pwns ve smash stack. Bu yazıda önceden de wii'de denenmiş ve başarılı olunmuş olan bannerbomb anlatılacaktır.

Peki bunları anladık da hangi program ile kıracağız bu wii'yi diyenler vardır. Kullanacağımız program "hackmii" isimli bir derleme. "Hackmii" hangi özellikleri derlemiş peki bünyesinde, öncelikle homebrew channel dediğimiz güzide her işimizi halledecek olan programı yüklememizi sağlıyor Wii'mize. Ayrıca Wii'mizin başına birşey gelmesi durumunda müdahale imkanını bize de sağlayan bootmii gelecek. Son olarak da DVD'lerimizi nintendomuzda izlememizi sağlayacak DVDx olacak elimizde.

Şimdi başlayalım ihtiyaçlar listesinden,

Öncelikle en az 2 gb'lik bir sd kart lazım bize. Ayrıca internetten "http://bootmii.org/download/" adresinden "hackmii" yi ve buradan da "http://bannerbomb.qoid.us/" bannerbomb'u (eğer Wii'niz v4.1 veya aşağısı ise v1'i yok v4.2 ise v2) indirin. İngilizce bilmeyenler için bannerbomb içindeki ilgili linke tıkladığınızda gelen maddelerden "2. Download" ibaresinin yanındaki linkten indireceğiz.

Bunları aldıysak işlemlere başlayabiliriz.

1. SD kartımızı windows'umuzda format şekli "FAT" olacak şekilde formatlıyoruz. (Windows XP'de direk FAT olarak gözüküyor fakat Windows Vista ve Windows 7 kullanma şansım olmadığından bunlarda ne şekilde gözüküyor bilemiyorum, bilenler bizimle de bunu paylaşırlarsa seviniriz Wink).

2. Formatlama işleminden sonra önce bannerbomb'dan indirdiğiniz zipli dosyayı (v4.1 öncesi için adı aad1f_v108.zip olan zip dosyasını, v4.2 ise adı abd6a_v200.zip şeklinde olan zip dosyasını) sd kartın içine açacağız. Bu işlem bittiğinde sd kartın içinde "/private/wii/title/aktn/content.bin" dosyası oluşacak (bilgisayara hakim olmayanlar için "/" işareti klasör adını belirtir, yani sd kartınıza çift tıklayınca private adında bir klasör, ona çift tıkladığınızda wii adında klasör şeklinde okunacak).

3. Daha sonra hackmii isimli indirdiğiniz dosyayı açıp "boot.elf" dosyasını sd kartınızın kök dizinine atın (gene bilgisayara tam hakim olmayanlar için kök dizin kartı açtığınızda karşınıza gelen ilk sayfadır).

4. Şu an izleyeceğimiz yöntem Wii'mizin v4.2 yada v4.1 ve aşağısı olmasına göre ikiye ayrılıyor.
a. V4.2 kullanıcıları wii'lerini açıp ana menüden sol alttaki sd kart ikonuna tıklayıp, daha sonra sd kartlarını wii'lerine takıyor.
b. v4.1 ve altı kullanıcıları ise sd kartlarını wii'lerine takıp wii'lerini açıp sırası ile sol alttan wii, veri yönetimi (data management), kanallar (channels), SD bölümlerine tıklıyorlar.

5. Buraya kadar doğru geldiysek Wii'miz ekrana "Load boot.elf?" yazan bir kutu getirecek. (eğer çalışmazsa yukarıda bannerbomb linkine tıkladığımız yerde çıkan alternatif bannerbomb versiyonlarını aynı sdkarta yeniden kurup buraya kadarki işlemleri tekrar ederek bu ekranı görene kadar deneme yapılabilir). Evet (Yes) diyelim.

6. Bir mesaj karşımıza gelecek. Bu mesajda yapılan işlemden bu yöntemi bulan kişilerin hiçbir şekilde mesul olmadığı, Wii'mizin başına birşey gelirse bu kişilerin sorumlu tutulamayacağı gibi bilgiler yer almakta Ayrıca bu işlemi para ile satın aldıysanız kazıklandığınızı ve iade istemeniz gerektiği de belirtilmiş. Biz doğal olarak bu kişilerin tamamen bilgilendirme ve iyi niyet çerçevesinde olduğunu bildiğimizden bir problem oluşsa bile sorumluluğu üstümüze alacağımızı bilerek [biz derken sizin makinenize birşey olursa ben sorumluluk kabul etmem Wink] "Press 1 to continue" yani 1'e basarak devam edin yazısını görünce 1'e basıyoruz.

7. Bu ekranda "hackmii" bize yapıp yapamayacağımız işlemleri gösteriyor. Bunları not ediyoruz ki yükleyemeyeceğimiz birşeyi deneyerek Wii'mize zarar vermeyelim. Bu noktada aslında Bootmii yazan programın boot2 olarak kaydedilmesi dışında hiçbir yerde hayır (No) ibaresini görmememiz gerekiyor. Diğer opsiyonlarda böyle bir ibare varsa işlemi yarıda bırakıp orjinal wii'mizle yaşamaya alışsak iyi olur, çünkü wii'mize bu işlemleri engelleyecek başka bir program vs. yüklemişiz demektir Smile. Notumuzu aldıktan sonra A'ya basarak devam ediyoruz.

8. Sağ kolun üzerindeki yön tuşlarını kullanarak "Install Homebrew Channel" ibaresini seçip A'ya basıyoruz. Gelen soruya da "evet,devam et"(Yes, continue) şeklinde cevap verip azıcık bekledik mi ev yapımı programları kullanabilerceğimiz kanal ana ekranımızda beliriyor.

Burada ekleme yapabileceğimiz 2 konu daha var. Bu konular ilginizi çekmediyse kısaca ana yükleme ekranına döndüğünüzde hemen exit'i seçip A'ya basaark bu işlerden ayrılıp Wii'nizin ana menüsünde çıkan Ev Yapımı Kanalı'nı (HBC'yi) kullanmaya başlayabilirsiniz [HBC'nin kullanımına da ileride istek üzerine girebiliriz Wink]

İlk Konumuz "BootMii"

Öncelikle eğer Wii'nize boot2 olarak "bootmii" programını kurabiliyorsanız (7. maddede bahsettiğimiz ekranda yapıp yapamayacağımızı görmüştük) benim (ve bu işlemlerle uğraşana genelin tavsiyesi) boot2 olarak bootmii programını yüklemeniz.

BootMii nedir neden yükleyelim?

Tabi bir işlemi yapmadan önce neden yapmamız gerektiğini öğrenmeliyiz değil mi? BootMii Wii'mizin ön belleğine kendini yazan (eğer boot2 olarak kaydedilirse), bu sayede wii'nin açılışında ön menü olarak "Press A to continue" ibaresinin göründüğü siyah üzerine açıklamalı ekrandan önce ortaya çıkan ve Ev yapımı programların çalıştırılabileceği kanala (ingilizcesi HBC olarak geçiyor) kestirmeden girmemizi sağlayan ve daha önemlisi SD Kartımızın içine mevcut Wii'mizin programlarını çalışan şekli ile yedeklememizi dolayısı ile bir problemle karşılaştığımızda hemen müdahale edip servise gidip yüzlerce dolar bayılmadan wii'mizi kurtarmamızı sağlayabilecek bir program. [BootMii'nin detaylı kullanımını da ilerleyen günlerde gene burada anlatacağım Wink].

Eğer bootMii yükleme kararı aldıysanız HBC'yi yükledikten sonra ana yükleme menüsüne dönen programımızdan "install BootMii as boot2" ibaresini seçerek A'ya basıp bootmii'yi de yükleyebiliriz. "İnstall Bootmii as IOS" seçeneği de gözünüze çarpacaktır. Bu şekilde yüklerseniz de gene bootmii programını kullanma şansına sahibiz fakat bu sefer açılışta otomatik yüklenmeyecek, Ana menüdeki Ev Yapımı Kanalının (HBC) içinden girilecek şekilde yüklenecektir ki eğer Wii'nizin başına birşey gelir ve ana menü açılmaz olursa müdahale şansınız olmayacaktır Sad.

İkinci Konumuz "DVDx"

Aynı yükeleme menüsünden Wii'nize "DVDX" yazan düzeltmeyi de yükleyerek ilgili programı HBC'ye kurmanız sonucu Wii'nizde DVD keyfi yaşayabilirsiniz. Sadece menüden DvdX'i seçip A ile onaylayıp Evet, devam et (yes,continue) demeniz yeterli.

Dvd Keyfi konusuna da ileride gireceğiz Smile (Tabi ki istek esas Very Happy).

Bu noktada şimdilik sizlere iyi günler diliyor, Wii'nizle eğlenmeye devam diyoruz Wink.

Son bir not: "Nintendocu" adında dadından yinmez bir dergi çıkıyor şu sıralar, bir arkadaşımız foruma da yazmış. Alalım, aldıralım, destek olalım ki Nintendo Türkiye'de hak ettiği mecraların da üstüne yükselebilsin.
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] Empty Geri: Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)]

Mesaj  noodle Cuma Mart 05, 2010 11:57 pm

özellikle güzel anlatımın icin tesekkür ederim.. anlattiklarinin hepsini yapptım fakat benim wiide hicbirsey degismedi. sadece homebrew kanalını kurmuş oldum fakak kullanamıyorum.. ne dvd ne vcd ne divx hicbirisini ne sd kartımdan ne de cd dvd takıp kullanamadım.. bendemi bir sorun var yoksa wii demi bir sorun var bunu bana anlatırsanız sevinirim. birde net ten indirdigim oyunları dvd ye yazdım fakat onlarıda kullanamadım. kopya oyunda kullanamıyorum. bu konudada genis bi anlatım yapabilirseniz sevinirim... simdiden kolay gelsin Smile Question Question

noodle

Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] Empty Geri: Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)]

Mesaj  cinarmizrak Ptsi Mart 08, 2010 9:59 am

Selam Noodle,

Öncelikle hoşgeldin. Senin wii'nde bir sorun yok bu yazıda sadece homebrew channel'ın ve diğer eklentilerin kuruluşunu açıkladım zaten. Daha detaylı açıklama için ise senin gibi birisinin çıkıp ihtiyaç oluşturnasını bekledim Smile. Kopya oyun kullanımı kurallarımıza aykırı olduğu için senin kopya oyun derken aslında orjinal oyununu dvdd bozulmasın diye kopyaladığını varsayarak Wink kopyalamanın çok fazla kıstası olduğunu ve bu kıstaslardan bazılarını atladığını da varsayabiliriz. Örneğin wii sadece dvd "-" yazabiliyor (şimdi farketmeye başlayacaksınız satılan boş dvdlerin "+" ve "-" formatlarının olduğunu Smile). Ayrıca yüksek hızlarda yazılan dvd'leri de okuyamıyor. Bunların dışında bütün bu kopyalama işlemlerin doğru olsa bile homebrew channel'da kurulması gereken bazı eklentiler yardımı ile bu işlemi gerçekleştirebiliyorsun. Maalesef takip ettiysen sitemiz 2 yılı aşkın süredir burada olmasına karşın ölmeye yüz tutmuş durumda :'(, hal böyleyken haybeye 300-400 konu açmak istemedim. Fakat isteğini göz önünde bulundurarak bugün içinde bir yazı eklemeye çalışacağım Smile. Bizi takip et ve hatta bütün arkadaşlarına tavsiye et ki takipçi sayımızın artışı ile site daha da aktif olacak ve inşallah küllerinden doğacaktır Wink.
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Mesaj  noodle Salı Mart 09, 2010 6:41 pm

zaten kopyadan kastım o benimde. orjinal dvd leri bosuna cizdirmeyim cikar tak cikar tak Very Happy
o zaman bu konuyla alakalı önerilerini bekliyorum... iyi gunler kolay gelsin..

noodle

Mesaj  noodle Cuma Mart 19, 2010 3:54 am

sonunda hallettim ben. dwd leri artık surucuden degıl hdd den calıstırıyorum wii de .. teşekkur ederım

noodle

Eski Wii'ye yeni makyaj [Tabiri caiz yeni kırma ve ev yapımı kanalı kurma yöntemi :)] Empty selamlar

Mesaj  gkhntc Ptsi Mart 22, 2010 8:32 pm

Öncelikle selamlar.
Sitenizi arama motoru yardımı ile buldum. Çok faydalı bir site olduğu ya da olacağı aşikar. Sizinde bahsettiğiniz gibi yaygınlaşması lazım. En kısa zamanda gerekli popüleriteye ulaşmasını temmeni ederim.
Öncelikle yaklaşık 5-6 aydır wii sahibiyim ve her ne kadar arzu etsemde herhangi bir kırma işlemine cesaret edemedim. Yukarıda anlatılanları harfiyen uygulamam durumunda wii'me ne gibi özellikler kazandırmış olacağım. İlk aldığım günden beri güncelleme yapmamıştım ancak bugün güncelleme yaptım ve wii sürümü Ver.4.2 E oldu. İnternetten bakıp gördüğüm kadarı ile wii oyunlarını indirebileceğim bir site keşfettim ve orada oyunları indirdikten sonra yazma işlemini sağlayan bir programdan bahsediliyordu. Paylaşma konusunda sıkıntı var mı bilmediğim için şuan yazmıyorum ama sorun olmadığını söylerseniz buraya yazabilirim.
Wii'mden maksimum verim alabilmem için her türlü yardımınızı zevkle kabul edeceğimi ve en sıkı takipçilerinizden-destekçilerinizden biri olacağımı belirtmek isterim.

Yardımlarınızı rica eder başarılar dilerim.

Not: Önceki arkadaş birşeyler halletmişsin ancak burada paylaşmak yerine sadece başarılı oluşundan bahsetmişsin. Sadece almak olmaz vermeyide bilmek gerekir. Nasıl başardığını paylaşsaydın daha iyi olurmuş ama yinede canın sağolsun.
gkhntc
gkhntc

Mesaj  cinarmizrak Salı Mart 23, 2010 9:13 am

Hoş geldin gkhntc,

Burada yazılanların v4.2 için olanlarını harfiyen takip edersen wii'ne homebrew eklemiş olursun. Daha sonra ana başlık altındaki konulardan bu linki takip ederek wii'ne uygun harddiski takarak yedeklerini direk harddisk yolu ile wii'nden kullanabilirsin. Yasasl problemler gereği sana internetten oyun indirip onları oynamanın yasal olmadığını ve burada herkese açık şekilde paylaşamayacağını belirtmek durumundayım. Fakat isteyen arkadaşlar ile sorumluluğu size ait olmak üzere özel mesajdan paylaşabilirsiniz.
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Mesaj  noodle Salı Mart 23, 2010 1:26 pm

ghhntc
dostum sana ozelden mesaj attım. oradan umarım yardımcı olmusumdur sana. kolay gelsin. What a Face

noodle

Mesaj  Caghkan Paz Nis. 04, 2010 11:04 pm

Az önce burada anlatılan yöntemleri denedim ve Homebrew Channel kuruldu, fakat DVD izleyemiyorum. DVD-R olduğuna dikkat ettim DVD'nin, fakat yine de olmuyor. Neden acaba?

Caghkan

Mesaj  cinarmizrak Ptsi Nis. 05, 2010 9:08 am

Selam Caghkan,

Burada izlediğin yöntemler sonrası sadece Homebrew işlemleri uygulayabilirsin. DVD izleyebilmek için ayrıca Homebrew için hazırlanmış özel programlardan SD kartına yüklemen gerekir. Bunun dışında yazdığın DVD'leri ne formatta olursa olsun izleyebileceğin manasına gelmiyor. Maalesef Wii'nin bir cilvesi sadece çok özel koşullar altında yazılmış olan dvd'leri okuyor. Yavaş hızlarda kaydetmen gerekli, sadece DVD- medya olması gerekli ve bazı DVD yazıcılar ve programlar ile de yazılan DVD'leri okumuyor. Benim sana tavsiyem DVD kullanmak yerine en kısa sürede bütün işlemleri tamamlayıp USB'den taktığın harddiski Wii'nin görmesini sağladıktan sonra Wii için özel olarak yazılmış programlardan birini Wii Homebrew'in içine kurarak daha sonra Harddiskten daha sıkıntısız bir DVD keyfi yaşaman yönünde olacak.
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Mesaj  Caghkan Ptsi Nis. 05, 2010 12:30 pm

Evet, bunu internette kısa süreli yaptığım bir araştırma sonucunda fark ettim ve gerekli programları buldum, fakat yine de izleyemedim. Sanırım bu DVD cilvelerinden kaynaklı olsa gerek. Birkaç sorun daha yaşayınca back up aldığım dosyayı geri yüklemek istedim ama bu da olmadı. Back up dosyasının olmadığına ve devam edersem tehlikeli olabileceğine dair bir uyarı aldım. Ben de Wii'ye format attım. Format işlemiyle kırılmamış haline döner mi bilmiyorum ama birazdan hiç güncelleme yüklenmemiş haliyle tüm işlemleri bir kere daha deneyeceğim. Umarım bu defa olur...

Caghkan

Mesaj  cinarmizrak Ptsi Nis. 05, 2010 4:53 pm

Wii'ne format atman ana özelliklerini ve IOS'unu eski haline getirmek ile birlikte Bootmii'ni silmez dolayısı ile evet sisteminin çoğu geri döner fakat bootmii'n değişmez (tabi eğer boot2 olarak yüklü ise, yok boot2 olarak yüklü değil ise değişir). Bu arada Sistem yedeğini aldığın SD kartının içinden yedek dosyanı yanlışlık ile silmiş olabilir misin? Tavsiyem sistemini formatladıktan sonra 512 mb'lık boş bir sd kart alıp bundan sonraki yedeklerini sadece onun içine alman ve geri yükleme denemek istediğinde sadece onu kullanman.
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Mesaj  Caghkan Ptsi Nis. 05, 2010 5:16 pm

Back up dosya adı sanırım NAND tarzı bir şey ve o dosya SD kartın içinde duruyordu. Hiçbir şeyi silmemiştim. Sildiklerim ise apps klasörü içinde olanlardı. Bir de ben de boot2 olarak yüklenmedi. "Boot as on IOS" gibi bir şekilde yüklendi. Şu anda tam olarak hatırlamıyorum.

Caghkan

- Similar topics