FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» disk i takınca algılamıyor yardım lütfen
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:10 pm tarafından tunasim

» Nintendo Wii Sadece 349 TL
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:08 pm tarafından tunasim

» Wİİ Yİ KIRDIRINCA KORSAN OYUNLAR AÇILIYORMU
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:05 pm tarafından tunasim

» OYUN HATASI
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 12:24 pm tarafından CrAzY BULL

» Nintendo Wii usb algılamama sorunu lütfen yardım
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyPtsi Ara. 19, 2011 9:54 pm tarafından denizkaradag

» ilk defa Wii alıyorum..
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyÇarş. Ara. 14, 2011 8:57 pm tarafından onurdoyuran

» MARIO KART PAK OYUNU İLE TAKAS ve NTSC BATMAN LEGO AÇILMAMIŞ SIFIR
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyPtsi Haz. 20, 2011 8:44 am tarafından hak_an

» bilgi ve yardımlarınıza ıhtıyacım var...
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyPtsi Mayıs 30, 2011 4:07 pm tarafından titi8686

» Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking)
Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace EmptyC.tesi Nis. 23, 2011 8:18 pm tarafından romedon

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 53 kişi Paz Ocak 16, 2011 12:40 am tarihinde online oldu.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nintendo Wii Sadece 349 TL

Ptsi Ara. 12, 2011 12:40 am tarafından batuhan139

Arkadaşlar Nintendo Wii Fiyatı Bilyoner shop ta 349 TL ye düşmüş! Baya iyi fiyat 14 Aralık a kadar devam edio kampanya stoklar sınırlıymıs kaçırmayın bu indirimi

bilyonershop.com/BilyonerShop/Mainpage.aspx

Yorum: 1

MARIO KART PAK OYUNU İLE TAKAS ve NTSC BATMAN LEGO AÇILMAMIŞ SIFIR

Ptsi Haz. 20, 2011 8:44 am tarafından hak_an

ELİMDE MARIO KART PAK OYUNU VAR 2 GÜNLÜK Wİİ ALIRKEN BU PAKETİ ALDIM FAKAT HİÇ SEVMEDİM
BAŞKA BİR Wİİ OYUNU İLE TAKAS DÜŞÜNÜYORUM (futbol oyunları ve Wİİ RESORT hariç)
ÖZELLİKLE Wİİ FİT TERCİH SEBEBİMDİR.
BİRDE ELİMDE YANLIŞ SİPARİŞ EDİP HİÇ AÇILMAMIŞ LEGO BATMAN NTSC OYUNU VAR
TAKAS TEKLİFLERİNİZİ
05325440252 DEN iletebilirsiniz hepinize hayırlım forumlar dilerim.

Yorum: 0

Wii(softmodlu)+2remote-2nunchuck+zapper+320gb hdd ve 100den fazla oyun.

C.tesi Ocak 29, 2011 12:31 pm tarafından bechansirlar

arkadaşlar wii de herhangi bi problem yok korsan oyunlar çalışabiliyor softmod sayesinde zaten wiisports cdside mevcut. harici hard diskte 120-130 tane oyun olması gerekiyor yanılmıyorsam. ekstradan 1 remote ve 1 nunchuck ve Wii zapper hediyemdir kendi makinemdir kesinlikle bu işin ticaretini yapan kişilerden değilim. istanbul içi elden teslim ya da ptt ile kapıda ödemeli …

Satılık Orjinal SUPER MARIO ALL-STARS 25TH ANNIVERSARY WII

Çarş. Ocak 12, 2011 4:52 pm tarafından ShankaFB

Sıfır,jelatini açılmamış kutusunda, Wii Süper Mario All-Stars 25th Anniversary Edition.

Fiyat : 70 TL

http://mario25th.nintendo.com/Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace Europe_Super_Mario_AllStars_25th

Hong Kong Da Nintendo Wii Ne Kadar?

Ptsi Eyl. 27, 2010 6:07 pm tarafından ozun98

Hong Kong Da Nintendo Wii Ne Kadar? Hong Kong dan Alıcamda Szce Nekadardır? Very Happy Very Happy

Satılık Wii+Sports+Fit+Fit Board tüm aksesuvarlarıyla 800 tL.

Paz Ağus. 08, 2010 6:48 pm tarafından pbuyukkara

Çok az kullanılmış NİNTENDO Wİİ + Wii Sports + Wii Fit + Wii Fit Board + 2 adet Nunchuck + 2 adet Wii remote (kumanda) + 2 adet orjinal oyun
Konsol, Cd'ler, board (wii fit tahtası), kumandalar gayet iyi durumdadır, ürün çok az kullanılmıştır.
Kumandalar yeni pille gönderilecektir.
Orjinal Kutusunda, kullanma kılavuzu ve orjinal kitapçıklarıyla beraber. Wii konsol ve fit board …

satılık çift kollu nunchuclı çipli 50 ye kadar oyunuyla wii

Perş. Tem. 01, 2010 10:49 am tarafından liberta09

temiz nintendo wii 50ye kadar oyunuyla anlayamadığım için satıyorum versiyonu 4.3e dir çip takılıdır yalnızca programlarla hacklenmesi gerekiyor ben anlamıyorum o yüzden satıyorum isteyene kutusuyla beraber göndereceğim ptt kargo ile karşı ödemeli gönderebilirim fiyatı 600 tl sondur tel:0544 260 0644

satılık çok temiz pal wii

Salı Tem. 21, 2009 3:39 pm tarafından Sheva24

Arkadaşlar elimde çok az kullanılmış sıfır gibi pal wii var.bulunduğum yer(batman) dolayısıyla çip taktıramadım wii sporttan başka oyunum yok zaten bu yüzden çok çok az kullandım.kutu içeriği sıfır wii ile aynıdır.yeni çıkan softmod sayesinde para vermeden kopya oyun çalıştırabilirsiniz ben uğraşmak istemediğim için satıyorum.kutuda öylece duruyor.hiçbir …

PES2008 ile oyun değştirmek isteyen var mı?

Cuma Ara. 26, 2008 8:59 am tarafından hkknn

Elimde PES2008 var. Elinde PES2008 ile değiştirecek oyunu olan var mıdır?

Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace

2 posters

Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace Empty Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace

Mesaj  cinarmizrak Ptsi Mart 08, 2010 4:51 pm

Evet gelelim Ev yapımı kanalını yükledikten sonra neler yapabileceğimize;

Öncelikle Ev Yapımı Kanalı (EYK olarak geçireceğim bundan sonra orjinali - ingilizcesi - HBC'dir) yükledikten sonra herhangi bir aktiviteyi ek programlar kurmadan çalıştıramayacağımızı gördük (yükledik denedik olmadı değil mi?Smile). Fakat o yükleme esnasında bootmi'yi yükledik ve Wii'mizin yedeğini (back up) aldık değil mi? Almadıysak önce onu alalım Smile. Onu alabilmek içinde buradaki yazıdan nasıl bootmi yükleneceğini bulup onu tercihen boot2 olarak yükleyelim. Bu arada bootmi'yi ya klasik kontrolörümüz var ise onun yardımı ile ya da wii'mizin üzerindeki power ve reset tuşları aracılığı ile kullanıyoruz. Lütfen ilk açılışta bootmi'miz geldiyse ve o ekranı nunchuck ve remote yardımı ile geçemediysek panik olmayalım Smile. Hemen wii'mize yaklaşalım ve wii'mizin üzerindeki power tuşuna kısa olarak bir kez dokunalım ve bootmi menümüzde gezindiğimizi görelim Smile. Üstünde durduğumuz seçeneği seçmek için ise reset tuşuna gene tek bir kez kısaca dokunalım. Yalnız lütfen basıp basılı tutmayalım ne "reset"e ne de "power"a yoksa orjinal tuş görevini görürler, bootmi atanan tuş görevini değil maalesef.
Yedek almak için ana bootmi menüsünden 4. ve en sağdaki ikona gelin, açılan ekranda 1. ikon (en soldaki) boş 512 mb üzeri sd kartımıza yedek almamızı, 2 ikon ise bir problem olur da wii'mize bir hal olursa yedeğimizden eski sistemimize geri dönmemizi sağlar. Tavsiyem bu işlem için mevcut sd kartınızın içine değil ayriyetten aldığınız bir boş sd kartın içine yedek almanız ve o sd kartı ne olur ne olmaz diye güvenli bir yerde tutmanız Wink.

Yedeğimizi de aldıktan sonra geldik EYK'mıza yüklenecek diğer eklentilere Smile. Öncelikle nintendomuzun versiyonuna ihtiyacımız var Smile.

** 3.3 ile 4.1 arası bir versiyonda isek yapmamız gerekenler ile başlayalım;

1. Öncelikle buradan Trucha Bug Restorer'ın son sürümünü indirelim,
Bu noktada iki farklı yükleme şansımız mevcut 1.si kablosuz ağ üzerinden wii'mizi internete bağlayarak diğer yöntem ise birazdan anlatacağım şekilde buradan" NUS Downloader programını indirerek. Aslında ben kablosuz ağ üzerinden internete bağlanarak yükledim fakat internetten araştırdığımda bazı kişilerin bu esnada internette kopmaya uğradığını gördüğüm için sizlere riskleri azaltmak adına bağlantısız yükleme yöntemini tavsiye ediyorum. Fakat ben kendime ve Wii'me hatta internet bağlantıma güveniyorum diyorsanız buyrun sizi 4. maddeye alalım.

2. NUS downloader dediğimiz programı bilgisayarımızda açtığımızda
yukarıdaki "Enter a Title ID Below:" yazısının altına iki bölüm olarak sırası ile aşağıdaki başlıkları yazıp aşağıda Wii sseçili iken Wii yazısının altındaki "Pack -> WAD" yazan bölümü aktive edip orayada yanlarındaki isimleri yazıp start NUS Download diyerek 4 farklı WAD paketi oluşturacağız.

İsim 000000010000000F v257 WAD'a yazılacak isim IOS15-64-v257.wad
İsim 000000010000000F v523 WAD'a yazılacak isim IOS15-64-v523.wad
İsim 0000000100000024 v3351 WAD'a yazılacak isim IOS36-64-v3351.wad
İsim 0000000100000039 v5661 WAD'a yazılacak isim IOS57-64-v5661.wad

Bu 4 paketi oluşturduktan sonra Wii'mize takılı olan bütün gamecube kontrolörlerini, Gamecube'den kalma varsa hafıza kartlarını çıkartıyoruz (Bu adım cidden önemli, dikkat).

3. Yukarıda oluşturduğumuz bütün WAD dosyalarını (4 adet) SD kartımızın ana dizinine kopyalıyoruz.

4. Truncha Bug dosyasını zip'ten çıkartıp TBR isimli klasörü de sd kartımızın içindeki apps klasörüne kopyalıyoruz (eğer HBC kurduysanız bu klasörün zaten varolması lazım fakat bir şekilde yok ise oluşturun). Şu anda sd kartınızın içinde apps klasörü altında TBR klasörünün içinde boot.dol diye bir dosyanız olması lazım. Tekrar kontrol edelim ki her zaman önce güvenlik Smile.

5. SD kartımızı takıp EYK'ya girelim.

6. EYK'nın içinde Truncha Bug Restorer programını gördük, içine girelim.

7. İşte geldik dikkatli olmamız gereken noktaya, gelen ilk ekranda direk kontrolörümüzden A'ya basarak "reload default IOS" seçeneğine onay veriyoruz. Burada bize aman ha bak yanarsan benim suçum değil uyarısı geliyor. Biz zaten her acının tiryakisi olarak aman be pilavdan dönenin kaşığı kırılsın deyip devam etmek için 1'e basın yazınca 1'e basıp geçiyoruz. Downgrade IOS15 yazan yere kontrolörün yön tuşları ile gelip (bu arada geçen kontrolör Wii'nin orjinal kontrolörüdür, unutmayın Gamecube kontrolörümüz varsa bile çıkardık, ve işlemlerimiz bitene kadar takmayacağız) A'ya basıyoruz. Bu noktada eğer internetimize güvenenlerdensek kontrolörümüzün sol sağ tuşlarından "Download IOS from NUS" seçeneğini yoksa bağlantısız yüklemeyi planlıyorsak (2. ve 3. maddeleri doğru şekilde ve eksiksiz yaptıysak)"Load IOS from sd card" seçeneğini A tuşu ile seçiyoruz. Şimdiki ekranda önceden yaptığımız SD kart yada internet seçimini tekrarlayalım. Başlama için şimdi basın şeklinde uyarı gelince A'ya basarak işleme başlayalım. Bir süre sonra tekrar devam için onay istediğinde tekrar A'ya basıp devam edelim. Son olarak işlem bitince herhangi bir tuşa basarak en başa dönelim (Trancha'nın dışına Smile).

8. Tekrar Truncha Bug restorer'ı çalıştıralım. Gelen ekranda IOS 15'i yön tuşları ile bulup A ile seçelim. Mesajı bekleyip 1 tuşu ile devam edelim. Gelen ekranda en üstte IOS 15 (Rev 257) yazdığını görelim. (Yazmıyorsa işleme devam etmeyip 7. basamağı tekrar edelim). Eğer IOS 15 Rev 257'yi gördüysek yön tuşları ile "IOS 36 menu" bulup A ile seçelim, "Install IOS to slot" yazan yere 249 seçelim. Alttaki 3 opsiyonu "yes" yani evet gelecek şekilde kontrol edelim. Son olarak "Install patched IOS36" yön tuşları ile bulalım ve A ile seçelim. Bu noktada eğer internetimize güvenenlerdensek kontrolörümüzün sol sağ tuşlarından "Download IOS from NUS" seçeneğini yoksa bağlantısız yüklemeyi planlıyorsak (2. ve 3. maddeleri doğru şekilde ve eksiksiz yaptıysak)"Load IOS from sd card" seçeneğini A tuşu ile seçiyoruz. Başlama için şimdi basın şeklinde uyarı gelince A'ya basarak işleme başlayalım. Bir süre sonra tekrar devam için onay istediğinde tekrar A'ya basıp devam edelim. Son olarak işlem bitince herhangi bir tuşa basarak en başa dönelim (Trancha'nın dışına Smile).

9. Son olarak tekrar Truncha'ya girelim. Gelen ekranda IOS 249'u yön tuşları ile bulup A ile seçelim. Mesajı bekleyip 1 tuşu ile devam edelim. Yön tuşları ile "Restore IOS 15" bulup A ile seçelim, Tekrar seçim ekranında eğer internetimize güvenenlerdensek kontrolörümüzün sol sağ tuşlarından "Download IOS from NUS" seçeneğini yoksa bağlantısız yüklemeyi planlıyorsak (2. ve 3. maddeleri doğru şekilde ve eksiksiz yaptıysak)"Load IOS from sd card" seçeneğini A tuşu ile seçiyoruz. Başlama için şimdi basın şeklinde uyarı gelince A'ya basarak işleme başlayalım. Bir süre sonra tekrar devam için onay istediğinde tekrar A'ya basıp devam edelim. Son olarak işlem bitince herhangi bir tuşa basarak en başa dönelim (Trancha'nın dışına Smile).

Bu 9 basamağı sadece 3.3 ile 4.1 versiyonları arasındaki arkadaşlarımız için yazdık.

** 4.2 versiyon kullanıyor isek te aşağıdaki basamaklar mevcut;

1. Öncelikle buradan Trucha Bug Restorer'ın son sürümünü indirelim,
Bu noktada iki farklı yükleme şansımız mevcut 1.si kablosuz ağ üzerinden wii'mizi internete bağlayarak diğer yöntem ise birazdan anlatacağım şekilde buradan" NUS Downloader programını indirerek. Aslında ben kablosuz ağ üzerinden internete bağlanarak yükledim fakat internetten araştırdığımda bazı kişilerin bu esnada internette kopmaya uğradığını gördüğüm için sizlere riskleri azaltmak adına bağlantısız yükleme yöntemini tavsiye ediyorum. Fakat ben kendime ve Wii'me hatta internet bağlantıma güveniyorum diyorsanız buyrun sizi 4. maddeye alalım.

2. NUS downloader dediğimiz programı bilgisayarımızda açtığımızda
yukarıdaki "Enter a Title ID Below:" yazısının altına iki bölüm olarak sırası ile aşağıdaki başlıkları yazıp aşağıda Wii sseçili iken Wii yazısının altındaki "Pack -> WAD" yazan bölümü aktive edip orayada yanlarındaki isimleri yazıp start NUS Download diyerek 4 farklı WAD paketi oluşturacağız.

İsim 000000010000000F v257 WAD'a yazılacak isim IOS15-64-v257.wad
İsim 000000010000000F v523 WAD'a yazılacak isim IOS15-64-v523.wad
İsim 0000000100000024 v3351 WAD'a yazılacak isim IOS36-64-v3351.wad
İsim 0000000100000039 v5661 WAD'a yazılacak isim IOS57-64-v5661.wad

3. "Any Title Deleter Mod v6b"'yi de bu linkten indirelim.

4. Yukarıda oluşturduğumuz bütün WAD dosyalarını (4 adet) SD kartımızın ana dizinine kopyalıyoruz.

5. Gene yukarida belirttiğimiz "Any Title Deleter Mod v6b"'yi de sd kartımızın içindeki "apps" kalsörünün altında "ATDM" klasörü oluşturup mod6b.rar dosyasını açıp içerisinden çıkan boot.dol dosyasını bu klasör içine kopyalayalım.

6. Truncha Bug dosyasını zip'ten çıkartıp TBR isimli klasörü de sd kartımızın içindeki "apps" klasörüne kopyalıyoruz (eğer EYK kurduysanız bu klasörün zaten varolması lazım fakat bir şekilde yok ise oluşturun). Şu anda sd kartınızın içinde apps klasörü altında TBR klasörünün içinde boot.dol diye bir dosyanız olması lazım. Tekrar kontrol edelim ki her zaman önce güvenlik Smile.

7. 4. Wii'mize takılı olan bütün gamecube kontrolörlerini, Gamecube'den kalma varsa hafıza kartlarını çıkartıyoruz (Bu adım cidden önemli, dikkat).

8. SD kartımızı takıp wii'mizi açıp EYK'ya girelim.

9. EYK'nın içinde Truncha Bug Restorer programını gördük, içine girelim.

10. İşte geldik dikkatli olmamız gereken noktaya, gelen ilk ekranda direk kontrolörümüzden A'ya basarak "reload default IOS" seçeneğine onay veriyoruz. Burada bize aman ha bak yanarsan benim suçum değil uyarısı geliyor. Biz zaten her acının tiryakisi olarak aman be pilavdan dönenin kaşığı kırılsın deyip devam etmek için 1'e basın yazınca 1'e basıp geçiyoruz. Downgrade IOS15 yazan yere kontrolörün yön tuşları ile gelip (bu arada geçen kontrolör Wii'nin orjinal kontrolörüdür, unutmayın Gamecube kontrolörümüz varsa bile çıkardık, ve işlemlerimiz bitene kadar takmayacağız) A'ya basıyoruz. Bu noktada eğer internetimize güvenenlerdensek kontrolörümüzün sol sağ tuşlarından "Download IOS from NUS" seçeneğini yoksa bağlantısız yüklemeyi planlıyorsak (2. ve 3. maddeleri doğru şekilde ve eksiksiz yaptıysak)"Load IOS from sd card" seçeneğini A tuşu ile seçiyoruz. Şimdiki ekranda önceden yaptığımız SD kart yada internet seçimini tekrarlayalım. Başlama için şimdi basın şeklinde uyarı gelince A'ya basarak işleme başlayalım. Bir süre sonra tekrar devam için onay istediğinde tekrar A'ya basıp devam edelim. Son olarak işlem bitince herhangi bir tuşa basarak en başa dönelim (Trancha'nın dışına Smile).

11. Tekrar Truncha Bug restorer'ı çalıştıralım. Gelen ekranda IOS 15'i yön tuşları ile bulup A ile seçelim. Mesajı bekleyip 1 tuşu ile devam edelim. Gelen ekranda en üstte IOS 15 (Rev 257) yazdığını görelim. (Yazmıyorsa işleme devam etmeyip 7. basamağı tekrar edelim). Eğer IOS 15 (Rev 257)'yi gördüysek yön tuşları ile "IOS 36 menu" bulup A ile seçelim, "Install IOS to slot" yazan yere 236 seçelim. Alttaki 3 opsiyonu "yes" yani evet gelecek şekilde kontrol edelim. Son olarak "Install patched IOS36" yön tuşları ile bulalım ve A ile seçelim. Bu noktada eğer internetimize güvenenlerdensek kontrolörümüzün sol sağ tuşlarından "Download IOS from NUS" seçeneğini yoksa bağlantısız yüklemeyi planlıyorsak (2. ve 3. maddeleri doğru şekilde ve eksiksiz yaptıysak)"Load IOS from sd card" seçeneğini A tuşu ile seçiyoruz. Başlama için şimdi basın şeklinde uyarı gelince A'ya basarak işleme başlayalım. Bir süre sonra tekrar devam için onay istediğinde tekrar A'ya basıp devam edelim. Son olarak işlem bitince herhangi bir tuşa basarak en başa dönelim (Trancha'nın dışına Smile).

12. Son olarak tekrar Truncha'ya girelim. Gelen ekranda IOS 236'u yön tuşları ile bulup A ile seçelim. Mesajı bekleyip 1 tuşu ile devam edelim. Yön tuşları ile "Restore IOS 15" bulup A ile seçelim, Tekrar seçim ekranında eğer internetimize güvenenlerdensek kontrolörümüzün sol sağ tuşlarından "Download IOS from NUS" seçeneğini yoksa bağlantısız yüklemeyi planlıyorsak (2. ve 3. maddeleri doğru şekilde ve eksiksiz yaptıysak)"Load IOS from sd card" seçeneğini A tuşu ile seçiyoruz. Başlama için şimdi basın şeklinde uyarı gelince A'ya basarak işleme başlayalım. Bir süre sonra tekrar devam için onay istediğinde tekrar A'ya basıp devam edelim. Son olarak işlem bitince herhangi bir tuşa basarak en başa dönelim (Trancha'nın dışına Smile).

13. EYK'ya girip bu sefer ATDM yazan programı çalıştıralım. "System Titles" yazan bölümü seçip A ile devam edelim. IOS222'yi seçip A'ya basalım silmek istiyor musunuz sorusuna gene A diyelim. Sonra IOS223'ü seçip A'ya basalım silmek istiyor musunuz sorusuna gene A diyelim. Sonra IOS249'u seçip A'ya basalım silmek istiyor musunuz sorusuna gene A diyelim. En son olarak da IOS250'yi seçip A'ya basalım silmek istiyor musunuz sorusuna gene A diyelim. Bu 4 IOS'u sildikten sonra kontrolörümüzden Ev ("+" ile "-" arasındaki tuş) tuşuna basıp EYK'ya dönelim.

Bu işlemlerden sonra bütün versiyon sahiplerinin ortak olarak yapmak zorunda oldukları bölüm ile devam ediyoruz. [lütfen kimse bunları yukarıdaki basamakları atlayıp direk yapmaya kalkışmasın, sonuç hoş olmaz Sad].

1. Buradan dosyayı indirelim.

2. Sd kartımızın içinde apps klasörünün içinde ios249 klasörü oluşturalım. Az önce indirdiğimiz dosyanın içindeki "cIOSX_rev19-Installer.dol" dosyasını "boot.dol" olarak değiştirip ios249 klasörünün içine atalım. Böylece sd kartımızın içindeki apps klasörünün altında ios249 klasörünün içinde boot.dol diye bir dosyamız oluştu.

3. Halen gamecube kontrolörümüz yada gamecube hafıza kartımız takılı değil kontrol ettik.

4. Sd kartımızı takıp wii'mizi açalım. EYK'nın içinde artık ios249 diye bir program var. Onu çalıştırmadan önce tvmizin sesini iyice kısalım, ya da kapatalım (programın sesi çok yüksek, evdeki camları aşağı indirmeyelim Very Happy).

5. Şimdi önceki 3.3 ile 4.1 arası 9 basamağı yaptıysak IOS249 bulalım yön tuşları ile ve A ile seçelim.
Eğer 4.2 versiyonu için olan 13 basamağı yaptıysak IOS236 bulalım ve A ile devam edelim.

6. Gelen ekrandan tekrar A ile uyarıları anladığımızı ve pilava girdiğimizi kabul edip devam edelim.

7. Şimdiki ekranda yön tuşları ile Ana versiyon olarak (base version) IOS57 v5661 bulup A ile devam edelim. Eğer internetimize güvenenlerdensek kontrolörümüzün sol sağ tuşlarından "Download IOS from NUS" seçeneğini yoksa bağlantısız yüklemeyi planlıyorsak (2. ve 3. maddeleri doğru şekilde ve eksiksiz yaptıysak)"Load IOS from sd card" seçeneğini A tuşu ile seçiyoruz.

8. İşlem bitince herhangi bir tuş ile Wii'mizi resetliyoruz.

Artık IOS 249 yüklü bir Wii'miz var. Üstüne buradan Hermes 222 ve USB loader (en kısa zamanda foruma yüklenişini ekleyeceğim) ekleyip direk USB üzerinden yedeğini aldığımız oyunlarımızı oynayabiliriz. Böylece yükleme zamanlarımız vs. daha kısa sürecektir Wink.

En son cinarmizrak tarafından Salı Nis. 06, 2010 9:11 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace Empty Geri: Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace

Mesaj  Caghkan Ptsi Nis. 05, 2010 12:31 am

Tüm adımları yapıyorum, hiçbir sorun çıkmıyor ama 13. adıma gelince dosyalar silinmiyor! 4.2'e göre olanları deniyorum ama yine de olmuyor...

Caghkan

Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace Empty Geri: Nintendo wii'mize bir de USB loader yükleyelim ki Ev Yapımı Kanalı işe yarasın değil mi :) PART I - IOS249 Menace

Mesaj  cinarmizrak Ptsi Nis. 05, 2010 9:11 am

Silinmiyor derken bununla ilgili daha spesifik bir bilgi verebilir misin? Silinmediğini nasıl anladın, bir hata mesajı mı veriyor, hata mesajı nedir? Tam olarak ne yazıyor, işlemlere devam etmeyi denediğinde mi fark ediyorsun silinmediğini?
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Mesaj  Caghkan Ptsi Nis. 05, 2010 12:27 pm

İlk başta "Error!" komutlarıyla açılıyor IOS236'yı seçtiğim zaman ve birkaç uzun Error satırı görüyorum. Sonra "System Titles" altına girip gerekli dosyaları silmek için onay veriyorum ama tekrar aynı bölüme girdiğimde dosyaları orada görüyorum. Kısacası dosyalar silinmiyor ki orada görebiliyorum hâlâ.

Bunu üzerine ben de back up aldığım dosyayı geri yüklemek istedim ama bu da olmadı. Back up dosyası olmadığına ve devam edersem tehlikeli olabileceğine dair bir uyarı aldım. Ben de Wii'ye format attım. Format işlemiyle kırılmamış haline döner mi bilmiyorum ama birazdan hiç güncelleme yüklenmemiş haliyle tüm işlemleri bir kere daha deneyeceğim. Umarım bu defa olur...

Caghkan

Mesaj  Caghkan Ptsi Nis. 05, 2010 2:51 pm

Wii'yi formatladıktan sonra bir daha denedim. 4.2.E sürümüne sahibim ve 4.2 sürümüne göre olanları baştan denedim. 13. adımda şöyle bir uyarı çıkarıyor;

Kod:
Initializing Filesystem driver...OK!
Wiping off fingerprints...
    - Deleting ticket file /ticket/00000001/000000000.tik...
Ticket delete failed (No ticket?) -102
    - Deleting title file /title/00000001/000000000...
Error! ISFS_Delete(ret - -102)

Checking system region...

Pulling Sysnew TMD...Error! ISFS_Open (ret - -102)
Reading TMD failed!
Error! ES_OpenContent (ret - -1017)

Buna rağmen dosya silme işlemine devam ettiğimde ise şöyle bir uyarı çıkıyor;

Kod:
    Title id: 00000001-000000de (IOS222)
Error! ISFS_Open (ret - -106)
    Are you sure want to uninstall this title? (A - Yes, B - No)
        - Deleting ticket file /ticket/00000001/000000de.tik...
    Ticket delete failed (No ticket?) -102
        - Deleting title file /title/00000001/000000de...
    Error! ISFS_Delete(ret - -102)
    Press any key...

Ne yapmam gerekiyor?

Caghkan

Mesaj  cinarmizrak Ptsi Nis. 05, 2010 4:46 pm

Caghkan,
13. bölüme kadar doğru geliyor ve 13. bölümde problem yaşıyor isen, sadece 13. basamağı atlayarak devam etmeyi deneyebilir misin? Bu durumda bir problem ile karşılaşırsan bildirirsen sevinirim.
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Mesaj  Caghkan Ptsi Nis. 05, 2010 5:24 pm

Şu anda 13. basamağı atladım ve

Kod:
[+] Installing Custom IOS, please wait...
    >> Install ERROR! (ret - - 1035)

[+] Finishing installation, please wait... OK!

Press any button to restart...

şeklinde bir uyarı aldım. Sanırım ki olmadı... Sad

Caghkan

- Similar topics