FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» disk i takınca algılamıyor yardım lütfen
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:10 pm tarafından tunasim

» Nintendo Wii Sadece 349 TL
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:08 pm tarafından tunasim

» Wİİ Yİ KIRDIRINCA KORSAN OYUNLAR AÇILIYORMU
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyPerş. Şub. 16, 2012 3:05 pm tarafından tunasim

» OYUN HATASI
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyÇarş. Şub. 01, 2012 12:24 pm tarafından CrAzY BULL

» Nintendo Wii usb algılamama sorunu lütfen yardım
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyPtsi Ara. 19, 2011 9:54 pm tarafından denizkaradag

» ilk defa Wii alıyorum..
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyÇarş. Ara. 14, 2011 8:57 pm tarafından onurdoyuran

» MARIO KART PAK OYUNU İLE TAKAS ve NTSC BATMAN LEGO AÇILMAMIŞ SIFIR
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyPtsi Haz. 20, 2011 8:44 am tarafından hak_an

» bilgi ve yardımlarınıza ıhtıyacım var...
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyPtsi Mayıs 30, 2011 4:07 pm tarafından titi8686

» Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking)
Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) EmptyC.tesi Nis. 23, 2011 8:18 pm tarafından romedon

Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 53 kişi Paz Ocak 16, 2011 12:40 am tarihinde online oldu.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Nintendo Wii Sadece 349 TL

Ptsi Ara. 12, 2011 12:40 am tarafından batuhan139

Arkadaşlar Nintendo Wii Fiyatı Bilyoner shop ta 349 TL ye düşmüş! Baya iyi fiyat 14 Aralık a kadar devam edio kampanya stoklar sınırlıymıs kaçırmayın bu indirimi

bilyonershop.com/BilyonerShop/Mainpage.aspx

Yorum: 1

MARIO KART PAK OYUNU İLE TAKAS ve NTSC BATMAN LEGO AÇILMAMIŞ SIFIR

Ptsi Haz. 20, 2011 8:44 am tarafından hak_an

ELİMDE MARIO KART PAK OYUNU VAR 2 GÜNLÜK Wİİ ALIRKEN BU PAKETİ ALDIM FAKAT HİÇ SEVMEDİM
BAŞKA BİR Wİİ OYUNU İLE TAKAS DÜŞÜNÜYORUM (futbol oyunları ve Wİİ RESORT hariç)
ÖZELLİKLE Wİİ FİT TERCİH SEBEBİMDİR.
BİRDE ELİMDE YANLIŞ SİPARİŞ EDİP HİÇ AÇILMAMIŞ LEGO BATMAN NTSC OYUNU VAR
TAKAS TEKLİFLERİNİZİ
05325440252 DEN iletebilirsiniz hepinize hayırlım forumlar dilerim.

Yorum: 0

Wii(softmodlu)+2remote-2nunchuck+zapper+320gb hdd ve 100den fazla oyun.

C.tesi Ocak 29, 2011 12:31 pm tarafından bechansirlar

arkadaşlar wii de herhangi bi problem yok korsan oyunlar çalışabiliyor softmod sayesinde zaten wiisports cdside mevcut. harici hard diskte 120-130 tane oyun olması gerekiyor yanılmıyorsam. ekstradan 1 remote ve 1 nunchuck ve Wii zapper hediyemdir kendi makinemdir kesinlikle bu işin ticaretini yapan kişilerden değilim. istanbul içi elden teslim ya da ptt ile kapıda ödemeli …

Satılık Orjinal SUPER MARIO ALL-STARS 25TH ANNIVERSARY WII

Çarş. Ocak 12, 2011 4:52 pm tarafından ShankaFB

Sıfır,jelatini açılmamış kutusunda, Wii Süper Mario All-Stars 25th Anniversary Edition.

Fiyat : 70 TL

http://mario25th.nintendo.com/Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) Europe_Super_Mario_AllStars_25th

Hong Kong Da Nintendo Wii Ne Kadar?

Ptsi Eyl. 27, 2010 6:07 pm tarafından ozun98

Hong Kong Da Nintendo Wii Ne Kadar? Hong Kong dan Alıcamda Szce Nekadardır? Very Happy Very Happy

Satılık Wii+Sports+Fit+Fit Board tüm aksesuvarlarıyla 800 tL.

Paz Ağus. 08, 2010 6:48 pm tarafından pbuyukkara

Çok az kullanılmış NİNTENDO Wİİ + Wii Sports + Wii Fit + Wii Fit Board + 2 adet Nunchuck + 2 adet Wii remote (kumanda) + 2 adet orjinal oyun
Konsol, Cd'ler, board (wii fit tahtası), kumandalar gayet iyi durumdadır, ürün çok az kullanılmıştır.
Kumandalar yeni pille gönderilecektir.
Orjinal Kutusunda, kullanma kılavuzu ve orjinal kitapçıklarıyla beraber. Wii konsol ve fit board …

satılık çift kollu nunchuclı çipli 50 ye kadar oyunuyla wii

Perş. Tem. 01, 2010 10:49 am tarafından liberta09

temiz nintendo wii 50ye kadar oyunuyla anlayamadığım için satıyorum versiyonu 4.3e dir çip takılıdır yalnızca programlarla hacklenmesi gerekiyor ben anlamıyorum o yüzden satıyorum isteyene kutusuyla beraber göndereceğim ptt kargo ile karşı ödemeli gönderebilirim fiyatı 600 tl sondur tel:0544 260 0644

satılık çok temiz pal wii

Salı Tem. 21, 2009 3:39 pm tarafından Sheva24

Arkadaşlar elimde çok az kullanılmış sıfır gibi pal wii var.bulunduğum yer(batman) dolayısıyla çip taktıramadım wii sporttan başka oyunum yok zaten bu yüzden çok çok az kullandım.kutu içeriği sıfır wii ile aynıdır.yeni çıkan softmod sayesinde para vermeden kopya oyun çalıştırabilirsiniz ben uğraşmak istemediğim için satıyorum.kutuda öylece duruyor.hiçbir …

PES2008 ile oyun değştirmek isteyen var mı?

Cuma Ara. 26, 2008 8:59 am tarafından hkknn

Elimde PES2008 var. Elinde PES2008 ile değiştirecek oyunu olan var mıdır?

Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking)

5 posters

Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) Empty Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking)

Mesaj  cinarmizrak Cuma Kas. 28, 2008 10:39 am

Merhaba arkadaslar,
Bundan sonra bu forumdan elimizden geldigince siz Nintendo wii kullanicilarina yardimci olmaya, bildiklerimizi ve uyguladiklarimizi sizlerle paylasmaya calisacagiz. Oncelikle burada gavurlarin noob dedigi acemi kullanicilar icin nintendo wii’nizi nasil kirarsiniz bu konuda yardimci olmaya calisacagim.
Oncelikle nintendo wii’de diger butun konsollar gibi ana amaci oyun oynamak olan bir makine ayrica pekcok ayri islem de insanlarin ev yapimi programlar (homebrew) ile ekledikleri yan ozellikler sayesinde yapilabiliniyor. Elimden geldigince basit bir anlatim icin soru cevap tarzinda calisacagim:

Kirmak nedir? Neden yapalim ki?

Kirmak (hacking) dedigimiz olay size nintendo wii’nizle sadece para ile ve nintendo’nun sinirladigi alanda kullanim limitinden kurtaran bir olaydir. Ornegin nintendo wii ile (“kirilmamis bir nintendo wii ile”) dvd film izlemeniz mumkun degildir. Fakat kirmaniz ve ilgili ev yapimi programi yuklemeniz durumunda istediginiz gibi film izlemeniz mumkundur. Nintendo wii shop’tan satin aldiginiz oyunlar haricinde klasik tarz oyunlar oynayamassiniz. Fakat kirilmis ve ilgili ev yapimi programlar yuklenmis olan bir wii ile internetten buldugunuz envai cesit evyapimi oyunu oynamaniz (hatta kodlama bilginiz yada bu konuya ilginiz varsa kendi yaptiginiz oyunlari) mumkun hale gelir.

Varsayalim ki kiracagiz, peki ama garanti?

İsin guzel tarafi eger bu forumda agirlik vermeyi planladigimiz yazilimsal kirma islemini (soft hacking) yaparsaniz bildigim kadari ile yazilim gocse bile garanti kapsamindan cikmiyorsunuz (tabi sistemin gocmesini mantikli bir sekilde saticiya anlatabilirseniz Very Happy). Chip kullanmaniz durumunda ise herhangi bir garanti sansiniz yok maalesef Sad.

Peki ben hepsini okudum, bir terslik olursa seni de sorumlu tutmayacagim “kendim ettim kendim buldum diyecegim” fakat nasil yapacagiz bu isi?

Gelelim isin afilli kismina. Yazilimsal kirma isleminde “Team Twiizers” isimli hacker arkadaslar sagolsun nintendo wii’yi chip’e gerek kalmadan kirabiliyoruz. Kirma islemimizin adini da Twilight Hack olarak koymuslar ki ne iyi etmisler cunku Zelda: Twilight Princess oyununun orjinaline ihtiyacimiz var Sad

Iste ihtiyacimiz olan seyler:

- Bir adet 2 gb veya asagisi sd kart (normal sd kart, mikro, makro, midi vs. degil)
- Bir adet pc ve sd kart’i takip okutabilecegimiz bir yontem (sd kart okuyucu, belki sd karti usb’den okutmayi saglayan aparat yada sd kart takilabilen bir elektronik alet ile pc arasi senkronizasyon)
- Twilight hack yapmamizi saglayacak dosya;
Burada twilight hack ile ilgili onemli bir konu var o da twilight hack islemi nintendo wii’mizin versiyonuna gore iki farkli dosya iceriyor. Eger versiyonunuz 3.4 ise bunu, 3.3 yada asagisi ise bunu indiriniz. (“Versiyonumuzu bilmeyiz ki biz nedir bu olay” diyecek kadar yeni arkadaslara wii’nizin ana menusunden sol alttaki tools bolumunden wii options’a girerseniz sag ustte yazan rakam versiyonu ifade eder ornegin 3.4E avrupa wii’lerin 3.4 versiyonu demektir)
- Bir adet orjinal The adventures of Zelda: Twilight princess oyunu ve en az 1 defa oynanmis olma mecburiyeti (bir save dosyasi olusturacak kadar oynanmasi yeterli Very Happy)

Once sd kartimizi pc’mize takiyoruz. Fat 16 cinsinden formatliyoruz (Fat 16 cinsi dedigimiz windows kullanicilari icin “FAT” olarak bilgisayarimin altindan formatlama ozelliginde gecer, fakat benim tavsiyem piyasada sd kart formatlamak icin ozel programlar var onlardan kullanmaniz cunku genel gorulmemekle birlikte bazen windowstan formatlanmis sdkartlarin icindeki datayi nintendo wii gormuyor[mus] ben daha karsilasmadim.)
Indirdigimiz twilight hack dosyamizi zipten cikarip formatlanmis olan sd kartin icine ana dizine aynen atiyoruz.
Simdi sd kartimizi wii’mize takip wii’mizi aciyoruz.
Ana menude sol alttaki tools bolumunden data tools’a giriyoruz. Wii’mizin hafizasindan zelda’nin save dosyasini bulup siliyoruz.
Sd kart bolumune gelip oradan private\wii\title\ altındaki klasorlerden uygun olani secip wii’mizin hafizasina kopyaliyoruz. Secim su noktada onemli ve kriteri;
Eger Zelda oyununuz europe ise “rzdp”, usa ise “rzde” japon ise “rzdj” klasorundeki save dosyasini hafizaya kopyaliyoruz.
Isimiz bittikten sonra hemen zelda oyunumuzu takip oyunu baslatiyoruz (burada eger versiyonunuz 3.4 ise islem bittikten sonra arada baska bir kanali acarsaniz, baska bir oyunu hatta acmayi aklinizdan gecirip tereddut ederseniz Very Happy save dosyasini wii siler ve en basa donersiniz. Diger versiyonlarda boyle bir zorunluluk yoktur.)
Oyun yukle deyip cıkan ekrandan twilight hack (yaninda rakam makam yok) dosyasini seciyoruz. (Burada da eger oyununuz amerikan ise twilight hack0 veya twilight hack2 dosyalarindan birini secmeniz gerekiyor. Oyunun hangi versiyonu istedigini Zelda oyun cd’nizin ic kisminda yazan 13 haneli koddan anlayabilirsiniz. Eger RVL-RZDE-0A-0 JPN ya da RVL-RZDE-0A-0 USA yazıyorsa twilight hack0 RVL-RZDE-0A-2 USA yazıyorsa Twilight hack2 dosyasini yukleyecegiz.)
Oyun baslayinca onunuzdeki adamla konusun ve soyledigi yonergeleri tek tek takip edin veeee Voula artik wii’nizde bir ev yapimi kanali (homebrew channel) acildi.

Bunu nasil kullanacaginiza ise ilerleyen konularda deginecegim.
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) Empty ABD'den alinan wii oyunlari Turkiye'de calisir mi?

Mesaj  wiimania Cuma Ocak 09, 2009 12:52 am

Merhaba

Beli bu yeni bir konu olacak ama hacking, kirma falan deyince yeni bir konu acmak istemedim.

Ben ABD'de ikamet ediyorum ve burada Amerika model bir wii kullaniyorum. Turkiye'de bir arkadasim da Avrupa model bir wii kullaniyor. Benden bazi oyunlar siparis etti ama buradaki oyunlar NTSC formatli. Okudugum bazi forumlar Hindistan'da bu tur sorunlara cozum bulunabildigini ve NTSC formatli oyunlarin Avrupa modelli PAL sistemli Wii konsollarda kullanilabildigini yaziyordu. Turkiye'de de boyle bir kolaylik var mi?

Ben buradan oyun gondersem, Turkiye'deki arkadasim kendi konsolunda oynayabilir mi?

Diger bir sorum ise ben kendi wii konsolum ile Turkiye'de oyun oynayabilir miyim? Malum bendeki konsol Amerikan yapimi NTSC konsol.

Bu sorularimi cevaplandirirsaniz sevinirim. Tesekkurler.

wiimania

Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) Empty wii hack

Mesaj  cinarmizrak Salı Ocak 13, 2009 2:21 pm

Merhaba wiimania,

Öncelikle aramıza hoşgeldin. NTSC-J, NTSC-U - PAL üç farklı görüntü sistemidir. Bu sistemler maalesef ki birbirleri arasında geçiş yapamaz. Yani NTSC-U bir makina NTSC-J yada PAL oyun çalıştıramaz. Aksi de aynı şekilde geçerlidir. Fakat NTSC-U oyunların bazılarında RF eklentisi vardır (oyunun kutusunda görebilirsin bu ibareyi) eğer RF eklentisi olan bir oyunu kurduysan o zaman herhangi bir problem olmadan bu oyunu bütün makinalarda çalıştırabilirsin.

Buna benzer bir çalışmadan haberim var (Syndicate's wii region free patcher), fakat bu işlemi uygulayabilmek için hacklenmiş bir makinaya ihtiyacın var. Aynı zamanda çok yeni bir uygulama olduğundan kullanım esnasında oluşacak çökmelere karşı riskli (tabi ki bütün hack işllemlerinde risk var fakat yukarıda bahsettiğim twilight hack malum 6 aydan fazladır kullanılıyor ve şu ana kadar kritik bir hata yaptığım araştırmalarda göremedim:)). Ayrıca wii'ni kırdıktan sonra neden NTSC - Pal ayrımını gözetesin ki, indir netten aynı oyunun PAL'ini kullan değil mi Very Happy

Sonuç olarak maalesef türkiyedeki arkadaşına NTSC oyun yollasanda arkadaşın onları burada orjinal olarak kullanamaz.

2.soruna gelince, NTSC makinanı türkiye yada herhangi bir yerdeki uygun televizyona bağlayarak kullanabilirsin, yeni üretilen lcd ve plazma televizyonların hem ntsc hem de PAL görüntü sistemini destekliyenleri mevcut. Yada NTSC'den PAL'e çevirici adaptörler de mevcut. Bu noktada tek ihtiyacın olan şey türkiyede bağlayacağın televizyonun bu desteği sunup sunmadığını öğrenmen (kullanıcı klavuzu Very Happy) ya da uygun adaptörü alıp onun aracılığı ile tv'ye bağlaman.

Umarım sorunlarına yeterli cevap verebilmişimdir. İyi günler...
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) Empty Amerikadan Wii version 4.2u kırma

Mesaj  iamjoker Ptsi Ara. 21, 2009 7:03 pm

Merhaba arkadaşlar
Amerikadan wii'yi oğlum için aldım ancak, NTSC ve Turkiye'deki oyunları oynatmıyor.
Bu konuda çok amatörüm, çip taktırmak istemiyorum, ancak tarif ettiğiniz kırma işlemi version 4.2u içinde geçerlimidir?
Ve kırma işlemi için Zelda: Twilight Princess oyununun orjinalimi gerekiyor, internetten indirsek NTSC formatlı oyunu kullanamazmıyız?

iamjoker

Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) Empty Nintendo wii hacking

Mesaj  cinarmizrak Çarş. Ara. 30, 2009 12:46 pm

Merhabalar,

Amerikadan almış olduğunuz 4.2u versiyon nintendonuzu kırmanız mümkün.Bu linkten detaylı bilgi alabilirsiniz. Twilight hacking ise 3.2 versiyon ve üstünde geçerli değil.
cinarmizrak
cinarmizrak
Admin

Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) Empty Geri: Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking)

Mesaj  ceralas C.tesi Eyl. 04, 2010 6:35 am

Ben Wii almak istiyorum ama kırma işlemini yapanlar her wii kırılmaz dışardan almayın bizden alın diyorlar bu doğru mu?
Mesala 400 tl ye kadar Wii satan yerler var. Acaba bunlardan alsam kırdırabilirmiyim? Tavsiye edebileceğiniz yer var mı Ankara'da. Hem kırma için hemde satın almak için. Teşekkürler...

ceralas

Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking) Empty Geri: Nintendo wii'yi kirma (tabiri caiz twilight hacking)

Mesaj  romedon C.tesi Nis. 23, 2011 8:18 pm

ZELDA OLMASI ŞARTMI BENDE THE HOUSE OF THE DEAD OWERKİLL AVR OLMAZMI

romedon

- Similar topics